فیس بو
می 8, 2014
آرتیکولاتور ساده
سپتامبر 18, 2016
نمایش همه

آرتیکولاتور قابل تنظیم

پیش گفتار.

این آرتیکولاتور برای کاربران بسیار دقیق طراحی شده و دارای استاندارد های حرفه ای می باشد. این تکنولوژی رویکردی متفاوت و جدید در طراحی آرتیکولاتور است.
این آرتیکولاتور در اوایل دهه 60 طراحی و ساخته شد. بعد از جنگ تحمیلی ایران و عراق و توقف واردات تجهیزات دندانپزشکی از خارج کشور نیاز به آرتیکولاتورهای مناسب و پیشرفته ضروری گردید

برخی از ویژگی های برای قطعات متحرک آرتیکولاتور اضافه شد و آن را از قبل بهتر و مقاوم تر کرد. تمام این تغییرات این آرتیکولاتوررا به ابزاری ایده ال برای بسیاری از روش های درمانی مرتبط با اکلوژن ودندان مصنوعی تبدیل کرده است.
هدف این کتاب معرفی آرتیکولاتور مانی و آشنایی با این محصول است .
به دلیل اهمیت و ضرورت اکلوژن خوب با جهت مناسب و توزیع نیرو و سایر عوامل دیگر بایستی از حرکات فکین کپی برداری مناسب انجام شود . آرتیکولاتور مانی قابل تنظیم برای انجام این کار ایده ال و مناسب است . این آرتیکولاتور شبیه سازی بسیار دقیقی از فکین ایجاد می کند زیرا افقی سازی کستها را دررابطه صحیح با مرکز حرکت امکان پذیر کرده و و موقعیت های افقی و لترالی برای زمینه کندیل ایجاد و تنظیم می کند .
اگر تکنیک آرتیکولاتور و ریجسترها براساس اصول فیزیولوژیک باشد ، آرتیکولاتورهای دنتاتوس مدرکی جامع و روشن دال بر اثبات دقت و صحت آن است و نتیجتا برای تمام انواع دست دندان ها، کرون ، بریج و بازسازی کامل دهان به کار می رود .
این آرتیکولاتور برای مطالعه دقیق و کارآمد ارتباطات اکلوزالی ، تشخیص و طرح درمان در بی دندانی های طبیعی و مصنوعی طراحی شده وبرای روش و تکنیک های متفاوتی قابل تنظیم است و به دلیل ساخت و ساز محکم دوام و کاربرد طولانی مدت داردو مراقبت از سطوح پالیش شده و آنودی و سایر قسمت ها برای زیبایی ظاهری نبوده بلکه در تسهیل عملیات کاربردی نیز موثر است . بنابراین بایستی در حفظ و نگهداری آن سعی و کوشش کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *